لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1391/11/24
به مناسبت ایام اله دهه فجر بازدید از خانواده شهید قوچانی
 

به مناسبت ایام اله دهه فجر بازدید از خانواده شهید قوچانی

در ایام اله دهه فجر مهمان خانه ای شدیم باصفا و گلستانی دیگر از شهدا با عکس هایی که با تو حرف می زدند و حضور مادری از جنس آفتاب به همان وسعت و به همان بخشندگی از شهیدش می گفت که ستاره ای پرفروغ در آسمان کشورش بود از حاج علی اش که در سن 20 سالگی تمام خواسته هایش را ذبح کرده و قربانی نمود

مادرش می گفت: نخواسته حتی 2 متر از خاک را پس از مرگش اشغال کند روح و جسمش بدون تکلف پرکشیدند

 تجملات را برای زندگی دنیوی سم مهلکی می دانسته که آخرت را بدون هیچ کم و کاست به باد می دهد می گفت هرکجا شهید خرازی بود او هم حضور داشت دست راستش بود و رفیقش. پس از شهادت پسرم شهید خرازی به دیدنم آمد وگفت: شما هم مادرم باش و روزیم را شهادت بخواه هر دعایی که برای حاج علی داشتی برای من هم داشته باش

شهید حاج علی قوچانی درروز اول تیرماه 1342در شهر اراک دیده به جهان گشود. وی در کودکی به همراه پدر و مادرش از اراک به اصفهان آمد از همان کودکی حالاتی کنجکاوانه داشت. بسیار جسور و چالاک و فعال بود.

در دوران انقلاب با اینکه سن چندانی نداشت به اندازه توان خود در رویداد های انقلاب فعالیت کرد. هنوز در اوان جوانی بود که بعد از انقلاب،روستاهای سمیرم و بوئین میاندشت را زیرپاگذاشت ودر خدمت انقلاب، به کمک محرومان و مستضعفان آنجا شتافت. با شروع درگیری های کردستان با سن کم و جثه کوچک، به هرنحو ممکن، خود را به آنجا رساند. در کردستان شاهد درگیری ها و خیانت های مدعیان طرفداری از خلق یعنی دمکراتها و چپ گراها بود و در آنجا کم کم چهره خود را نشان داد. سال ها شرکت فعالانه و مستمر او در جبهه های خون و آتش و درگیری با گروه های محارب و منافق در جنوب وغرب از او فرمانده ای ساخته بود شجاع، صبور و رازدار. زاهد شب بود و شیر روز. بارها تا مرزشهادت پیش رفت. در سال 1363 به مکه معظمه مشرف شد و پس از چندی ازدواج کرد.

او به عنوان فرماندهی مدیر و لایق، هدایت بخشی از نیروها را در حمله به فاو بعهده داشت. در منطقه استراتژیکی کارخانه نمک از خود رشادت های فراوان نشان داد و سرانجام پس از شش سال رشادت و جانبازی، در سن 22 سالگی، در یک عروج آسمانی، تماشاگر راز شد و روح و جسم خود را نثار دوست کرد.

منبع: روابط عمومی
نویسنده:
تعداد بازدید: 5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal