لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
براي اولين بار در ايران صورت گرفت :نصب ماژول ديسپاچينگ بر روي سامانه سپاد 1397/05/09
براي اولين بار در ايران صورت گرفت :نصب ماژول ديسپاچينگ بر روي سامانه سپاد
 

مدير دفتر فن آوري هاي نوين از نصب ماژول ديسپاچينگ بر روي سامانه سپاد خبر داد و گفت : اطلاعات فيدرهاي 20 كيلوولت به صورت خودكارد هر 5 دقيقه يك مرتبه مورد پردازش و بررسي قرار مي گيرد .

مهندس وحيد متقي مدير دفتر فن آوري هاي نوين گفت :  براي اولين بار در ايران با نصب اين ماژول پردازش اطلاعات بر روي ديتاي  فيدرهاي 20 كيلوولت صورت مي گيرد كه با كاهش ،افزايش ،قطع  ولتاژ ، خطاي آن بر روي سيستم سپاد مشخص مي شود و بارفيدرهاي فشار متوسط به صورت آن لاين قرائت و تحليل مي شود.

وي در ادامه افزود : ماژول ديسپاچينگ بر روي بستر  GIS فعال شده است كه به صورت هوشمند مسير فيدرها را مورد تحليل و پردازش قرار مي دهد .

وي به مزاياي اين پروژه اشاره كرد وگفت:با اين فن آوري به طورهوشمند بدون اينكه اپراتور پست 63 كيلوولت و يا مردم اعلام قطعي نمايند يا دچار ضعف برق شوند اطلاعات مكان و مشكل موجود به واحد عمليات ارائه مي شود ودر كوتاهترين زمان ممكن قطعي ها برطرف مي شود .

متقي به اهميت پايش ولتاژ اشاره كرد و گفت :تحويل ولتاژ استاندارد و پايدار در تمام روزهاي سال از مهمترين رسالت هاي شركت هاي توزيع مي باشد و نياز است كه از روش هاي جديد و نوين نسبت به پايش ولتاژ شبكه اقدام نماييم كه در اين راستا سامانه پردازش اطلاعات ديناميك شبكه (سپاد) به تجميع ديتا بين سامانه هاي بيلينگ ،GIS ، اطلاعات كنتورهاي فهام ، بازار برق و اطلاعات ofline ارسالي از دستگاه تست ديماندي وغيرديماندي مي پردازد و در حال حاضر نزديك به 8 هزار نقطه آن لاين رصد مي شود و حدود 100 هزار نقطه به صورت آف لاين ولتاژ مشتركين را  را به صورت لحظه به لحظه پردازش مي كند .

 

 

منبع: خبر توليدي
نویسنده: محبوبه وكيلي
تعداد بازدید: 149
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal