لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
زير ساخت GIS بزرگترين بستر اطلاع رساني مديريت اضطراري بار(خاموشي ) 1397/05/08
زير ساخت GIS بزرگترين بستر اطلاع رساني مديريت اضطراري بار(خاموشي )
 

از مهم‌ترين فناوري‌هاي زيرساختي كه امكان تجميع كليه اطلاعات مكاني، توصيفي و توپولوژيك شبكه توزيع را فراهم مي‌كند، سيستم GIS است. با توجه به ماهيت مكاني اكثر داده‌ها در شبكه توزيع، سيستم GIS امكان يكپارچه‌سازي فرآيندهاي مكان محور سازمان را فراهم مي‌كند. با استقرار سيستم GIS، كليه كاركنان شركت از يك پنجره واحد به تأسيسات شبكه توزيع نگاه مي‌كنند و زبان ارتباطي مشتركي بين واحدهاي مختلف سازمان به وجود مي‌آيد. همچنين با استفاده از GIS مي توان ارتباط بين شركت هاي توزيع برق و مردم را تسهيل كرد.

با توجه به مشكلات پيش آمده براي مشتركين در پي برنامه هاي مديريت بار در تابستان سال جاري، شركت توزيع برق شهرستان اصفهان شيوه هاي مختلفي را جهت اطلاع رساني بهتر به مردم ارائه كرده است. يكي از اين شيوه ها، نمايش محدوده هاي خاموشي بر روي نقشه هاي جغرافيايي است. از اين طريق، هر مشترك مي تواند با پيدا كردن موقعيت جغرافيايي محل خود بر روي نقشه، به اطلاعات برنامه زمان بندي خاموشي در منطقه خود دسترسي داشته باشد. همچنين مشتركين مي توانند با وارد كردن رمز رايانه درج شده بر روي قبض برق، موقعيت محل خود و همچنين برنامه زمان بندي خاموشي را بر روي نقشه مشاهده كنند. اين قابليت به همت گروه GIS شركت و با همكاري ساير واحدها فراهم شده است.

مهندس احسان يوسفي فرد رييس گروه GIS شركت توزيع برق شهرستان اصفهان گفت: عمليات پياده سازي سيستم GIS در شركت از سال 1387 آغاز شده و  در حال حاضر به پيشرفت 90 درصد رسيده است.  محدوده شركت شامل هشت امور اجرايي است كه اطلاعات هفت امور اجرايي از سطح مشترك تا پست فوق توزيع برداشت و در سيستم GIS پياده‌سازي گرديده است. در مجموع، شركت به حدود 1192280 مشترك خدمات ارائه مي‌دهد كه از اين تعداد، 1025426 مشترك در سيستم GIS وارد شده است. همچنين اطلاعات شبكه فشار متوسط و پست‌هاي توزيع برق كل محدوده شركت در سيستم GIS ثبت شده است. هم اكنون برداشت اطلاعات شبكه فشار ضعيف و مشتركين امور برق نواحي كه عمدتاً شامل مناطق برون شهري است در دست اقدام مي‌باشد و طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته، تا پايان امسال، كل اطلاعات شبكه در سيستم GIS پياده‌سازي خواهد گرديد.

 وي به مديريت اضطراري بار در هفته هاي اخير  اشاره كرد و گفت يكي از ساده ترين مسيرها جهت اطلاع‌رساني دقيق به مشتركين استفاده از اطلاعات سيستم GIS است. با استفاده از GIS مي توان مشتركين تحت تاثير هر فيدر فشار متوسط را شناسايي كرد. با شناسايي مسير تغذيه مشتركين، مي توان حتي قبل از اعمال خاموشي به مشتركين حساس اطلاع رساني كرد و از اين طريق، مشكلات احتمالي را كاهش داد.

وي تاكيد كرد، با توجه به زيرساخت فراهم شده در سيستم GIS و با همت كليه همكاران گروه GIS و ساير بخش هاي شركت توانستيم در مدت كمتر از اين هفته اين سامانه اطلاع رساني مكان محور را راه اندازي كنيم.

 

 

 

منبع: خبر توليدي
نویسنده: محبوبه وكيلي
تعداد بازدید: 136
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal