لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
دوران  مديريت  تقاضا  را در پيش رو  داريم 1396/12/23
دوران مديريت تقاضا را در پيش رو داريم

وي با اشاره به اين مطلب كه در اين ارتباط گيري دسترسي آسان به اطلاعات و داده‌هاي موجود و شفافيت آن يكي از پيش نيازهااست كه با استفاده از فناوري‌ها و تخصص‌هاي موجود و كمك رسانه‌ها اين بخش كار را در كوتاه‌ترين زمان ممكن مي‌توان اجرايي كرد، اظهار داشت: تمامي اطلاعات لازم را در دسترس قرار مي‌دهيم تا در فرصت‌هايي كه براي گفت و گو پيش خواهد آمد، سياست‌ها و راهبرد‌هاي پاسخگويي به مشكلاتي كه در جامعه وجود دارد مد نظر باشد.

اردكانيان ادامه داد: در اين دوران بايد جداي از انجام مصاحبه‌ها، فرصت‌هايي را در داخل و خارج از كشور براي افزايش سطح آگاهي و اطلاعات جامعه رسانه‌اي در حوزه آب و انرژي و محيط زيست فراهم كنيم.
*پروژه‌هاي برقي در ايام فجر
وي گفت: در ايام دهه فجر در بخش برق، هفت پروژه نيروگاهي با ظرفيت
2 هزارو 723 مگاوات به ارزش دو ميليارد و 90 ميليون يورو در بهبهان، يزد، گل گهر، سيرجان، سمنگان و سيرجان به بهره برداري رسيده است.

وزير نيرو با بيان اينكه احداث سه نيروگاه نيز در منطقه ارس، خرم آباد و زاهدان آغاز شده است كه ظرفيت توليد برق كشور را افزايش مي‌دهد، افزود: در زمان حاضر 78 هزار و 500 مگاوات ظرفيت نصب شده نيروگاهي داريم كه بخش اعظم آن توسط توان داخلي به بهره برداري رسيده است كه مجموعه اين پروژه ظرفيت توليد برق كشور را به ميزان قابل ملاحظه‌اي افزايش پيدا خواهد داد.

وي ادامه داد: در زمان حاضر بيش از 90 درصد تجهيزات برقي و نيروگاهي شامل توربين و ژنراتور در داخل كشور توليد مي‌شود.

رضا اردكانيان با اشاره به اينكه در چهار دهه گذشته در سال 57 تقريباً ظرفيت توليد نيروگاهي كشور 7 هزار و 24 مگاوات بوده كه تماماً توسط نيروگاه‌هاي كليد در دست بوسيله پيمانكارن خارجي ساخته شده بود، اذعان داشت: امروزه به سطحي رسيده‌ايم كه قدرت اول منطقه در توليد برق هستيم و با تمام كشور‌هايي كه مرز خاكي داريم داراي مراودات برقي هستيم.

وي اضافه كرد: در بخش تجديد پذير‌ها نيز تا كنون 450 مگاوات نيروگاه تجديد پذير به بهره برداري رسيده و 700 مگاولت نيز در حال احداث است كه تا پايان برنامه ششم توسعه اين ميزان به 5 هزار مگاوات خواهد رسيد كه تحول عظيمي در اين بخش خواهد بود.

*انتقال، فوق توزيع و توزيع برق در ايام فجر

وزير نيرو ادامه داد: در ايام فجر امسال 5 هزار و 317 پروژه انتقال، فوق توزيع و توزيع به بهره برداري رسيد كه ارزش پروژه‌هاي انتقال و فوق توزيع بالغ بر 27 هزارو 840 ميليارد تومان بود كه حدود 4 هزارو 417 مگاوات با ارزش 3.5 ميليارد دلار از طريق بخش سرمايه گذاري خارجي تأمين شد. 

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 87
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal