لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
با قيمت پايين آب و برق نمي‌توان انتظار مديريت مصرف داشت 1396/12/23
با قيمت پايين آب و برق نمي‌توان انتظار مديريت مصرف داشت

وي ادامه داد: با توجه به اينكه سال‌هاي كم آبي در كشور استمرار خواهد داشت، بايد به جاي مقابله با خشكسالي به سمت سازگاري با كم آبي برويم و اقتصاد و توسعه كشور را بر اين اساس سازمان دهيم.

وزير نيرو اضافه كرد: اگر چه خشكسالي و كم آبي سختي‌هاي زيادي براي كشور ايجاد كرده است، اما اين شرايط فرصتي فراهم كرده تا به مساله آب و اينكه مي‌خواهيم چگونه با اين منابع محدود برخورد كنيم، بيشتر بپردازيم.

اردكانيان با تاكيد بر اينكه مجموعه فعاليت‌هاي ما بايد به سمت استفاده بهينه از آب برود، گفت: در اين شرايط بايد به جاي شاخص «ميزان توليد در سطح»، بر شاخص «ميزان توليد به ازاي هر متر مكعب آب» تمركز كنيم.

وي اضافه كرد: براي توليد محصولات بايد به اين نكته‌ها توجه داشته باشيم كه به ازاي هر متر مكعب آب چقدر محصول توليد مي‌كنيم؟ كجا بايد كشت داشته باشيم؟ چه كِشتي بايد داشته باشيم؟ و با چه روش‌هايي بايد آبياري كنيم؟

 قانون برنامه ششم توسعه به دولت اجازه داده است كه قيمت آب و حامل‌هاي انرژي را با رعايت ملاحظات اجتماعي و اقتصادي و حفظ مزيت نسبي و رقابتي براي صنايع و توليدات، به تدريج تا پايان سال 1399 اصلاح كند.

با اين حال همچنان هر مترمكعب آب به طور ميانگين با قيمت يك هزار تومان توليد و به قيمت 420 تومان به مشتركان عرضه مي‌شود و هر كيلو وات ساعت برق اكنون با نرخ كمتر از 70 تومان عرضه مي‌شود، در حالي كه قيمت تمام شده هر كيلووات ساعت برق بدون احتساب سوخت، 100 تومان است.


به عبارتي ديگر، دولت هم اكنون به ازاي هر متر مكعب آب،
600 تومان و به ازاي هر كيلووات ساعت برق 30 تومان يارانه پرداخت مي‌كند.   
منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 105
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal