لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
پاسخگويي به مردم در برنامه راديويي مردم و مسئولين 1394/08/06
پاسخگويي به مردم در برنامه راديويي مردم و مسئولين

مهندس حميد رضا پيرپيران مديرعامل شركت در برنامه راديويي مردم و مسئولين از راديو اصفهان سه شنبه 28 مهرماه به ميزان سرانه مصرف انرژي برق در اصفهان اشاره كرد و گفت : به طور متوسط در هر ماه مصرف سرانه انرژي برق 200 كيلو وات مي باشد كه نسبت به متوسط كل كشور عدد خوبي است.

وي در ادامه افزود :استفاده بهينه و به جا از انرژي الكتريكي نه تنها در كاهش مصرف انرژي موثر است بلكه رفاه بيشتري را براي خانواده ها به همراه دارد .

وي به خانه فرهنگ مديريت مصرف برق به عنوان يك مركز فرهنگي به منظور آموزش صحيح از انرژي مصرفي اشاره كرد و گفت :در اين مركز كليه آموزش هاي لازم در بخش خانگي به دانش آموزان و دانشجويان و تمام گروههاي هدف آموزش داده مي شود.

پيرپيران تصريح كرد: در بخش خانگي 30 درصد مصرف مربوط به بخش روشنايي ،30 درصد به وسايل ولوازم خانگي و 30 درصد نيز به تنهايي اختصاص به روشنايي تلويزيون دارد كه بسياري از خانواده ها از ميزان مصرف اين وسيله خانگي بي اطلاع هستند كه با حضور درخانه فرهنگ مديريت مصرف مي توانند از تمام روش هاي بهينه مصرف نمودن انرژي آگاهي يابند و اين مختص به بخش خانگي نمي شود بلكه در كنار آموزش به گروههاي سني دبستان و پيش دبستاني آموزش به مادران خانواده نيز داده مي شود و در بخش هاي ديگر از جمله بخش صنايع با ايجاد واحدهاي دانشجويي آموزش هاي لازم به صنايع داده شده و در سالهاي اخير نيز برنامه هاي هدفمندي را براي صنايع نمونه به كار گرفتيم كه در كاهش برق مصرفي آنها در تابستان بسيار موثر بود.اين مقام مسئول خاطر نشان كرد:30 درصد از كل برق مصرفي در بخش خانگي ،30 درصد در بخش صنعت و بقيه در بخش هاي ديگر مصرف مي شود .

وي به پيشگيري از پرت انرژي و تلفات شبكه اشاره كرد و اظهار داشت :متوسط تلفات شبكه در سطح جهاني 8 تا 9 درصد است كه اين ميزان در شركت توزيع برق اصفهان 5/8 درصد مي باشد و اين آمار به متوسط جهاني نزديك است اما در تلاش هستيم كه اين آمار را به كشور كره جنوبي كه 5درصد است برسانيم .

رييس هيات مديره و مدير عامل شركت خاطر نشان كرد : آخرين تغيير نرخ انرژي مصرفي دراسفندماه سال 93 بود كه در بخش خانگي با افزايش 10 درصدي و در بقيه تعرفه ها 20 درصد افزايش نرخ مصرف را شاهد بوديم و از آن زمان به بعد هيچ گونه افزايش قيمتي وجود نداشته است و به طور اصولي افزايش قيمت برق مشتركين به علت عدم مديريت در بهينه مصرف نمودن انرژي بوده است .

وي درادامه تاكيد كرد : در فصل تابستان استفاده از وسايل برقي در ساعتهاي 23-19 ودر زمستان 21-17 زمان اوج مصرف است كه هزينه هاي زيادي را براي خانواده به همراه خواهد داشت .

مهندس پيرپيران با اشاره به خريد كالاهاي مصرفي با برچسب انرژي خاطر نشان كرد : اگر مصرف كنندگان بخش خانگي و تجاري از راههاي مصرف درست انواع وسايل مورد استفاده خود آگاه باشند‏،مي‌توان گام هاي اساسي را براي استفاده منطقي از آنها برداشت. به علاوه اين نكته حائز اهميت است كه استفاده صحيح و مناسب از هر وسيله خانگي، نه تنها مصرف انرژي و به دنبال آن هزينه خانوارها را كاهش مي دهد، بلكه عمر مفيد آن وسايل را نيز افزايش خواهد داد.كاهش مصرف انرژي تنها به وسيله مصرف كنندگان جامه عمل نمي پوشد، بلكه سازندگان اين وسايل و نحوه طراحي و ساخت مختلف نيز نقش مهمي را در اين امر ايفا مي كنند.

وي به مزاياي استفاده از وسايل خانگي با برچسب انرژي اشاره كرد و گفت : استفاده از برچسبA ستاره دار يا Aپلاسما مي تواند در كاهش هزينه انرژي مصرفي در خانوارها و ترغيب سازندگان وسايل خانگي داخلي به دستيابي و بهره گيري از دانش فني جديد به منظور رساندن مصرف انرژي توليدات خود به سطح استانداردهاي جهاني اشاره كرد .

وي در پاسخ به يكي از پرسش كنندگان در خصوص نصب انشعاب گفت: در صورتي كه زير ساخت ها ي نصب انشعاب وجود داشته باشد و به عبارتي از شبكه موجود بتوانيم به مشترك انشعاب دهيم اين فرايند 3تا 4 روز انجام مي گيرد ولي در صورتي كه نياز به تاسيسات جديد وجود داشته باشد تا دوماه اين امر به طول مي انجامد .

مديرعامل شركت به تغيير ساختاري تكريم ارباب رجوع اشاره كرد و گفت : ما با راه اندازي مركز سميع (مكالمه به جاي مراجعه )و با شماره تلفن 38121 در وقت و هزينه مشتركين و متقاضيان صرفه جويي نموديم و همشهريان اصفهاني با تماس با مركز سميع مي توانند كليه درخواست هاي خود را عنوان نمايند و با راه اندازي مركز بصير اين فرايند تكميل مي شود و نظارت بر عملكرد و فرايندها شكل مي گيرد .

وي در ادامه گفت در سال جاري نزديك به 26 درصد از خاموشي ها كاهش يافته است و تعميرات به صورت خط گرم بر روي شبكه ها انجام مي گردد.
28 /7/94

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal