لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
6 هزار واحد مسكوني درشهر بهارستان برق دار مي شود 1394/05/05
6 هزار واحد مسكوني درشهر بهارستان برق دار مي شود

مهندس ايرج شمس مدير امور برق جنوب شرق يكشنبه 4 مردادماه در جمع خبرنگاران به اقدامات صورت گرفته از ابتداي سال تا كنون اشاره كرد و گفت:نزديك به 13 كيلومتر شبكه هاي توزيع برق هوايي و زميني (شامل 9 كيلومتر شبكه فشار متوسط و فشار ضعيف هوايي و 4 كيلومتر كابل كشي فشار متوسط و فشار ضعيف زميني) احداث گرديده است و همچنين 25 دستگاه پست و ترانسفورماتور زميني و هوايي به منظور برق رساني به مشتركين جديد و بهينه سازي شبكه هاي برق تجهيز شده است .

وي تصريح كرد:يكي از مهمترين پروژه ها كه در اولويت برنامه كاري امور برق جنوب شرق قراردارد برق رساني به مسكن مهر بهارستان است كه 6 هزار واحد مسكوني رادر بر مي گيرد كه نيازمند تجهيز 31 باب پست زميني مي باشد و دراين پروژه 10 باب پست زميني تجهيز شده و بيش از15 كيلومترشبكه و كابل فشار متوسط وفشار ضعيف با هزينه اي بالغ بر 18 ميليارد ريال استفاده شده است و در حال حاضر امكان واگذاري 2500 انشعاب به مشتركين اين مجموعه وجود دارد و همچنين از ديگر پروژه هاي در دست اجراي اين امور برق رساني به 5 هزار مشترك جديد در تعاوني مسكن دادگستري شهر بهارستان مي باشد كه در حال حاضر با تجهيز 3 باب پست زميني 350 مشترك جديد اين مجموعه برق دار شدند.

مهندس شمس ايجاد روشنايي معابر و حفظ ايمني شهروندان را از ديگر پروژه هاي عمراني اين امور عنوان كرد و اظهار داشت :روشنايي معابر در خيابان بهارستان با 9 كيلومتر طول شبكه و با 196 اصله پايه روشنايي انجام گرفته و پيش بيني مي شود در ماههاي آينده 3 كيلومتر طول شبكه با 66 پايه روشنايي زيبايي دو چنداني را به مشتركين شهر بهارستان اهدا نمايد و در سال جاري بهره برداري از روشنايي بلوار روح الامين واقع در خيابان آبشار سوم و همچنين بلوار پاسداران سپاهان شهر به طول 4 كيلومتر نيزآغاز مي گردد.

اين مقام مسئول ابراز داشت :در سال جاري به منظور كاهش تلفات در شبكه هاي توزيع 1200 دستگاه كنتور تك فاز و سه فاز از مكانيكي به ديجيتال تبديل مي شود و كابلهاي كراسلينگ جايگزين كابلهاي روغني فرسوده و معيوب خواهد شد .

مدير امور برق جنوب شرق تاكيد كرد:در سال گذشته 270 اصله پايه فشار متوسط و350 اصله پايه فشار ضعيف نصب شده و 34 دستگاه پست و ترانسفورماتور زميني و هوايي تجهيزگرديد.

وي به مهمترين پروژه هاي سال گذشته كه با هدف برق رساني پايدار به مشتركين و متقاضيان ،افزايش قابليت اطمينان شبكه ،كاهش سرقت و تلفات شبكه بود اشاره كرد و گفت :برق رساني به مشتركين جديد خيابان جديد سجاد ،دامداري فكا و كاهش خاموشي ها در خيابان هفت دست از مهمترين پروژه هاي سال 93 بوده است.

مدير امور برق جنوب شرق اصفهان در بخشي از صحبت‌هاي خود به ميزان كاهش مصرف برق در ساعت پيك در مردادماه اشاره كرد و گفت: از شهروندان درخواست مي‌شود از امروز تا نيمه مردادماه كه اوج مصرف برق است، براي مدت 30 دقيقه مصرف برق خود را در ساعت ظهر كاهش دهند.

وي با اشاره به اينكه كاهش م مصرف برق در ماه مبارك رمضان گفت : 10 تا 15 درصد كاهش مصرف انرژي دراين مدت ايجاد شد و البته وضعيت هوا و كاهش دماي اصفهان نيز در اين كاهش بي‌تاثير نبوده است.

وي طرح‌هاي صنايع در فصل تابستان و نيز تعميرات كارخانه‌‌ها را از جمله ديگر راهكارهاي كاهش مصرف برق در فصل تابستان و كاهش پيك مصرف دانست.

وي همچنين در راستاي كاهش مصرف برق از كاهش ظرفيت نيروگاه‌ها خبر داد و بيان كرد: بايد پيك بار مصرق برق را كنترل كرد و در اين زمينه چهار طرح توسط توانير ابلاغ شده است.

شمس كاهش مصرف برق مشتركان سنگين همچون مشتركان داراي ژنراتور و صاحبان صنايع، داروسازي‌ها را از جمله مواردي دانست كه براي كاهش مصرف برق برنامه‌ريزي شده‌اند.

وي اظهار داشت :مجموع مشتركين عادي و ديماندي امور در حال حاضر 127 هزار و 38 مشترك مي باشد كه از طريق مركز امور واقع در خيابان ملاصدرا ،برق بخش بهارستان و برق سپاهان شهر خدمت رساني مي شود.

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 121
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal