لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
بسيج بازوي صنعت برق در كاهش مصرف برق 1394/04/01
بسيج بازوي صنعت برق در كاهش مصرف برق

مهندس حميد رضا پيرپيران درجمع بسيجيان 30 پايگاه مقاومت بسيج شهرستان اصفهان كه در خانه فرهنگ مديريت مصرف برق برگزارشد گفت :حضور نيروهاي بسيجي به عنوان نيروهاي دلسوز در تسهيل فرايند مديريت مصرف بسيار موثر خواهد بود .

وي به شاخص هاي جهاني مصرف برق اشاره كرد وافزود:با توجه به اينكه درسال 2050 تمام جهان از انرژي برق برخوردارند بيش از 50 ميليارد تن دي اكسيد كربن توليد مي شود كه 41 درصد از اين ميزان مربوط به سيستم گرمايش انرژي الكتريكي است

اين مقام مسئول خاطر نشان كرد:نگاه جامعه جهاني بر صنعت برق دنيا كه از 3 بخش توليد ،انتقال و توزيع تشكيل شده بر شركت هاي توزيع گره خورده است چرا كه تنها از طريق اين بخش است كه سونامي مصرف برق فروكش مي كند و مي توان از اين روش ركورد زني هاي مصرف برق را متوقف نمود.

وي تصريح كرد: اگر پيشگيري هاي لازم در جهت بهينه مصرف نمودن انرژي به خوبي انجام نشود در طي 8 تا 9 سال آينده تاسيسات برق و خطوط انتقال بايد 2 برابر شود كه اين امر آلودگي زيست محيطي زيادي را به همراه دارد.

رييس هيات مديره و مديرعامل شركت خاطرنشان كرد:بايد در صنعت برق به دنبال استفاده از انرژي هاي نو وذخيره هاي انرژي از طريق ماشين هاي الكتريكي باشيم و درنهايت به سمت هوشمند سازي شبكه هاي برق برويم .

وي هوشمند سازي شبكه هاي برق را به عنوان يكي از حلالهاي مشكلات صنعت برق عنوان نمود و اظهار داشت :از طريق اين سيستم مي توان امكان ارتباط دو سويه با مصرف كنندگان و ميزان فروش برق مازاد بر مصرف مصرف كنندگان را كنترل نمود و به طور قطع در اين شيوه چشم اندازي بدون مشاركت مصرف كنندگان ممكن نخواهد بود .

مهندس پيرپيران به قيمت غير واقعي انرژي برق اشاره كرد و تاكيد كرد :در سال 93 متوسط قبوض برق در كلان شهر اصفهان ماهيانه 11 هزارتومان بود كه اين آمار در سال جاري 14 هزار تومان مي باشد و اگر اين مبلغ را باد ديگر اقلام مصرفي كه در سبد خانوارها وجود دارد مقايسه كنيم ،ناچيز است و متاسفانه اين امر موجب شده كه مشتركين در 2 سال اخير نه تنها ميزان برق مصرفيشان كاهش نيافته بلكه در بعضي موارد نيز افزايش نيز داشته است .

وي نيروهاي بسيج را به عنوان يكي از بازوان كمك كننده در امر كاهش مصرف برق عنوان كرد و گفت :اين افراد با اطلاع رساني در ادارات و سازمانها به عنوان مهمترين الگويي كه مردم ناظرو شاهد آن هستند مي توانند شرايط مناسبي را براي برون رفت از مشكلات احتمالي كه در تابستان پيش رو داريم ايجاد نمايند.

وي با استناد به بيانات مقام معظم رهبري تاكيد كرد :بسيج در كنار اينكه مورد اعتماد مردم است داراي تكليفي است كه بايد با قدرت ،صلابت ،آگاهي و جهادگري به انجام رسالت خودبپردازد.

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 63
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal