لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
مدیریت استرس با :آرامش خانواده و کاهش حوادث 1393/03/31
مدیریت استرس با :آرامش خانواده و کاهش حوادث
 

همایش خانواده با عنوان آرامش خانواده و کاهش حوادث پنج شنبه 29 خردادماه در مجتمع فرهنگی آموزشی نور با حضور دکتر طباطبایی روان شناس و استاد دانشگاه برگزار شد.

در این همایش دکتر طباطبایی به وجود استرس در محیط خانه ،محیط کار و اجتماع اشاره کرد وگفت :رشد افراد در خانواده های متشنج حاصلی جزروان پریشی ندارد به طوری که توان تفكری و برنامه‌ريزي ساده را نيز از آنان  سلب مي‌كند

وی در ادامه گفت :خانواده سالم که در آن احترام ،گذشت و همفکری وجود دارد به طور قطع شرایط ایمن فکری و ذهنی را در افراد ایجاد می نماید  و حس اعتماد به نفس بیشتری را شاهد هستیم.  

وی خاطر نشان کرد:در خانواده باید شرایط شاد و مطمئن برای رهایی از تنش های فکری ایجاد شود به طوری که فرد با این ذهنیت وارد منزل شود که وارد مکان امنی شده است  و  با مدیریت استرسی که در منزل و توسط هر کدام از اعضا خانواده صورت می گیرد آرامش بیشتری بر فرد حاکم شود.

استاد مدعو تصریح کرد:نزدیک به 90 درصد استرس های ما به طرز برخورد وشیوه تصمیم گیری های افراد بر می گردد و اینکه در موقعیت های خاص چه نوع تصمیم گیری هایی صورت می گیرد.

وی به راهکارهای برون رفت از پدیده استرس اشاره کرد و گفت : از مهمترين راهكارهاي كاهش يا مقابله با استرس شامل :تفكيك كردن مسائل كاري از مسائل خانوادگي.استفاده از مديريت زمان براي كارهايي كه اولويت بيشتري دارد. ,تنظيم برنامه‌هاي مرتب ورزشي، مطالعه و تفريح؛ داشتن برنامه غذايي منظم؛ تنظيم برنامه خواب و استراحت به ميزان كافي؛شناخت محدوديت‌هاي جامعه از نظر اقتصادي؛ اجتماعي و تفاوت‌هاي بين فردي در خانواده می باشد

 

 

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 44
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal