لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
/img/NoImage.jpg 1392/10/11
5فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی ؛راهبرد بینشی 9 دی 9 دی به تاریخ وگاه شمار پیوست
 

9دی ماه روز بصیرت و بینش در گاه شمار انقلاب اسلامی از تاریخ 88 13به بعد وارد شد که البته دهه ی شصت وهفتاد نیز از نوع ، سبک و سیاق دیگرش را در برگه های دیگرو ماههای دیگر تاریخ دیده بودیم .این بابی شد تا با فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید خرازی سید حمید امامی جمعه گفتگویی داشته باشیم و این روز را از نگاه ایشان به نظاره بنشینیم.

چرا 9 دی ماه در تاریخ و تقویم ایران ثبت شد ؟ ؛نهم دی ماه از نظر اوقات شب و روز با روزهای دیگر هیچ تفاوتی نداشت اما آنچه که این روز را از روزهای دیگر مجزا نمود و نقش و جایگاه خاصی به آن داد  بصیرت و بینش در تاریخ انقلاب اسلامی است روز فریب خوردگان و روز غضب بر فتنه گران توسط امت است که به دشمنان فهماند همیشه حضور" ولی" نباید بارز باشد بلکه کافی است "ولایت" در دل و جان باشد که این مصداق کلام مقام معظم رهبری (مد ظله العالی )است .

به طور قطع روزهای سال همه شبیه یکدیگر هستند اما آنچه که باعث تمایزو تفاوت این بدنه می شود مجاهدت ها و اراده های افراد است که نمونه ی بارز این روز ،عاشوراست که حسین ابن علی علیه السلام جان می دهد ،روز را مقدس و اعتقاد را راسخ و آدمی را تا عرش بالامی برد. روز 9 دی از جمله این روزهاست .روزهای 19 دی در قم در سال 56 ، 22 بهمن 57سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ،12 بهمن ورود حضرت امام به ایران از این دست خواسته ها و بصیرت هاست که قهرمانی ملت ایران و موج پرشور میثاق با رهبری را به نمایش گذاشت.

نقش بصیرت و شناخت مردم در این واقعه چه بود ؟ اراده الهی و بینش مردم و حضور ولایت فقیه حرکت عظیم مردمی را در این روز رقم زد و در فتنه ی 88 روشن بینی مردم، فرایند انقلاب اسلامی را رو به جلو بردو طی 5 فرایند انقلاب اسلامی ،نظام اسلامی ،دولت اسلامی ،تمدن اسلامی و در نهایت کشور اسلامی که مقام معظم رهبری از آن تحت عنوان فرایند تحقق اهداف اسلامی یاد کردند حوادث عظیمی چون 9 دی  پشت سر گذاشته شد  که به طور قطع به همین دلایل به یوم ا....لقب گرفت. باید درک کنیم که تمام عشق ها و بیداری ها از عاشورا است و ملت ایران با عشق به امام حسین علیه السلام و رهبر انقلاب فتنه گران را مبهوت و آنها را بی آبرو ساختند.

برنامه های فرهنگی شما در این روز چه بوده است ؟توزیع 50 نسخه بروشور با عنوان نه دی -روز بصیرت،سخنرانی ائمه ی جماعات بین دونماز ،حضور در مراسم 9 دی در گلستان شهدا قریب به 200نفر ،مسابقه ی کتابخوانی و همچنین اعزام گروهی به مشهد مقدس .
 
8/10/92

 

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal