لوگو
آر اس اس English
نقشه سایت
استراتژی شرکت؛ مهندسی سازی فعالیتها و فرایند هاست 1392/06/04
استراتژی شرکت؛ مهندسی سازی فعالیتها و فرایند هاست
 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان اثر بخشی فرایندهای سازمانی با برنامه ریزی و ایجاد استراتژی های راهبردی میسر می شود که در مجموع می تواند کلیه ی تلاش های کارکنان را با انطباق پذیری سازمانی به منصه ی بروز و ظهوررساند.

مهندس مسعود جمشیدیان معاونت برنامه ریزی و مهندسی به استراتژی حوزه معاونت مهندسی در 5 سال آینده اشاره کرد و گفت: ارتقاء حداقل دو برابری کمیت و کیفیت خدمات مهندسی با عدد نمادین 96112 تعریف شده است.

وی در ادامه افزود: این معاونت در قالب یازده فعالیت در حوزه های زیر مجموعه شامل: حوزه دفتر کنترل برنامه و پروژه (چهار فعالیت) حوزه دفتر مهندسی و نظارت (سه فعالیت) حوزه دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (دو فعالیت) و حوزه ی دفتر تحقیقات و نظام مشارکت با دو فعالیت برنامه ریزی شده است.

جمشیدیان شاخصه های مهم این برنامه ریزی 5 ساله را تحول، اثر بخشی و جهت دهی و همسو سازی بیش از پیش سازمانی عنوان کرد و گفت: اکثر فرایندها به واسطه ی هدفها ،محتوا و مخاطبان به یکدیگر گره میخورد که با استراتژی های واقع گرا می توانیم به تسریع و تسهیل فرایندها توجه کنیم.

وی اهداف پیش روی این حوزه را در دفتر کنترل برنامه و پروژه، افزایش تطابق زمانی اجرای پروژه ها با برنامه از 20 درصد به 50 درصد ،افرایش میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه ها از 75 درصد به 95 درصد، افزایش اختتام پروژه ها در سال مالی از لحاظ ریالی و تعدادی از 80 به 95 درصد عنوان کرد و گفت: از شاخصه های اصلی دفتر مهندسی و نظارت زمان ارائه ی خدمات فنی و مهندسی از 7 روز به 2 روز، زمان تهیه طرح پروژه های عمرانی و نیرورسانی از 32 روز به 15 روز و کاهش تلفات فنی شبکه از 1/8 درصد به 4/7 درصد می باشد که در این چشم انداز به خوبی دیده شده است.

وی از برنامه های استراتژی در دفتر فناروی اطلاعات و ارتباطات یاد کرد و گفت: می توان به پایداری و در دسترس بودن کلیه ی سرویس ها و ارتباطات سخت افزاری و نرم افزاری از 6/99 به 9/99 درصد اشاره کرد و گفت: در ادامه ی برنامه های فوق یکپارچگی کلیه ی سیستم های نرم افزاری شرکت از 60 درصد به 95 درصد قابل اجراست.

جمشیدیان تعامل شرکت با دانشگاه را در رویکرد برنامه های استراتژی و مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان نمود: در این چشم انداز 5 ساله افزایش تعداد پروژه های تحقیقاتی منعقد شده با دانشگاه از 500 میلیون ریال به 2500 میلیون ریال خواهد رسید و همچنین در جهت افزیش انگیزه های شغلی و ارائه ی راهکارهایی متناسب با اهداف درون سازمانی نرخ مشارکت کارکنان در ارائه ی پیشنهادات از 140 به 250 نفر مشارکت کننده پیش بینی شده است.

مدیر دفتر برنامه ریزی و بودجه با اعلام اینکه شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان در اجرایی نمودن تفاهم نامه ها یکی از پیشتازترین شرکت های توزیع می باشد گفت: این شرکت در سال 84 تفاهم نامه ای سه جانبه با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور،وزارت نیرو و وزارت مسکن و شهرسازی به امضا رساند که با تشکیل جلسات مختلف با گروه تخصصی تاسیسات الکتریکی سازمان نظام مهندسی و هماهنگی های انجام شده توانستیم روند واگذاری انشعاب برق به متقاضیان را تسهیل نموده است.

 

منبع:
نویسنده:
تعداد بازدید: 27
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق سايت متعلق به شركت  توزيع  برق شهرستان اصفهان مي باشد
Powered by DorsaPortal