سال 1398، رونق توليد
نداشتن خاموشي هدف عمده دربرنامه هاي استراتيژيك شركت توزيع برق اصفهان
مشاور بانوان دستگاههاي اجرايي ميهمان شركت توزيع برق اصفهان بودند
در نشست مشاور بانوان دستگاه هاي اجرايي استانداري كه با حضور شادي فضلي مشاور امور بانوان و خانواده استانداري برگزار شد مهندس مرسل صالحي مدير دفتر مديريت مصرف شركت گفت: در برنامه‌هاي استراتژيك، يك هدف عمده تعيين مي شود و اين هدف واقعي در صنعت برق، نداشتن خاموشي است كه براي رسيدن به آن برنامه‌ريزي هاي متعدد در نظر گرفته شده است.
 

در نشست مشاور بانوان دستگاه هاي اجرايي استانداري كه با حضور شادي فضلي مشاور امور بانوان و خانواده استانداري برگزار شد مهندس مرسل صالحي مدير دفتر مديريت مصرف شركت گفت: در برنامه‌هاي استراتژيك، يك هدف عمده تعيين مي شود و اين هدف واقعي در صنعت برق، نداشتن خاموشي است كه براي رسيدن به آن برنامه‌ريزي هاي متعدد در نظر گرفته شده است.

وي در ادامه گفت: با اطمينان خاطر مي‌توان گفت در صورتي كه از يك‌سو برنامه‌هاي شركت توزيع برق در بخش مديريت مصرف و از سوي ديگر برنامه‌هايي كه شهروندان براي اصلاح الگوي مصرف در نظر گرفته‌اند، عملياتي شود، همه اينها در قطع نشدن جريان برق تابستان نقش خواهد داشت و اميدواريم با همكاري مناسب همه برنامه ها در بخش خانگي و حتي صنعتي و ادارات اجرايي شوند.

او با اشاره به اينكه با وجود همه تلاش‌ها و توليد برق همچنان با موضوع رشد مصرف و ساعات پيك كه براي تابستان امسال هم وجود دارد، مواجه هستيم، خاطر نشان مي‌كند: پيش‌بيني‌ها براي تابستان امسال نشان مي‌دهد كه در زمان‌هاي پيك از نيمه خرداد تا نيمه شهريورماه 62 هزار مگاوات مصرف وجود داشته باشد كه از اين ميزان 58 هزار مگاوات توليد مي‌شود و حدود چهار هزار مگاوات از طريق مديريت مصرف بايد تامين شود.

صالحي تصريح كرد: چهار هزار مگاوات كمبود برق در كشور وجود دارد، كه سهم اصفهان 200 مگاوات است و با وجود توليد مناسب در صورت نبود مديريت مصرف با مشكل روبه‌رو مي شويم و در اين راستا به منظور رفع كامل خاموشي‌ها بايد از طريق مصرف مناسب اين فرايند اتفاق بيفتد .امسال علاوه بر وظيفه مديريت مصرف كه اصفهان همانند شهرهاي ديگر بر عهده دارد، حدود 80 مگاوات نيز از سوي وزير نيرو به عنوان برنامه‌هاي 98 براي مديريت مصرف اضافه شده است تا درصد خاموشي ها به صفر برسد.

وي درباره مديريت مصرف 200 مگاوات برق در اصفهان توضيح مي‌دهد: تاكنون حداقل پنج هزار تفاهم‌نامه با بخش‌هاي صنعتي، كشاورزي، اداري و مولدهاي خود تامين امضا و در سامانه بار كشور ثبت شده است و به ازاي هر كاري كه براي تامين بخشي از اين 200 مگاوات صورت بگيرد، به همان ميزاني كه مشاركت داشته‌اند پاداش دريافت مي‌كنند.

صالحي به طرح هاي تشويقي اشاره كرد و گفت: چهار ميليارد و 400 ميليون تومان سال گذشته به بخش هايي كه در زمينه توليد برق همكاري داشته‌اند به عنوان تشويق اختصاص يافته است و امسال قرار است اين روند ادامه پيدا كند؛ لذا نياز است همكاري همه‌جانبه بين همه دستگاه‌ها اتفاق بيفتد تا به نتيجه مطلوبي دست پيدا كنيم. 

وي در ادامه خاطر نشان كرد: اما تشويق و تنبيه مشتركان پر مصرف و كم مصرف نيز در دستور كار قرار دارد كه مدير دفتر مديريت مصرف شركت در اين باره مي گويد:‌ مشتركين پر مصرف كه ماهيانه بيش از 300 كيلو وات ساعت مصرف برق داشته باشند جريمه شده و هزينه برق آنها 16درصد افزايش پيدا مي كند. در كنار آن كساني كه در ايام پيك خرداد تا شهريور ماه الگوي مصرف را رعايت و مصرف خود را به شكلي تنظيم كنند كه زير 300 كيلو وات قرار بگيرد و همچنين نسبت به ايام مشابه در سال قبل هم كاهش داشته باشند به ازاي هر ميزان صرفه‌جويي، تشويقي در قبوض برق آنها اعمال مي‌شود كه مي توانند از آن استفاده كنند.

وي تاكيد كرد: مهم‌ترين گزينه‌ها در مديريت مصرف سيستم هاي سرمايشي است كه لازم است در استفاده آنها توجه لازم صورت گيرد به طوري كه كولرهاي آبي سرويس و دماي كولرهاي گازي روي 25 درجه تنظيم شوند و كولرهاي آبي با دور كند استفاده شوند.

وي در پايان اين مراسم از تمام مشاور بانوان خواست چه در محيط كار و چه در خانواده و در بين دوستان به صورت يك تبليغ كننده مديريت مصرف راهكارهاي ارائه شده در اين نشست را به ديگران آموزش دهند.

تاریخ:
1398/04/24
منبع:
خبر پوششي
نویسنده:
محبوبه وكيلي
تعداد بازدید:
124
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
ارتباط با ما
آدرس: اصفهان، خيابان عباس آباد، جنب رستوران شهرزاد، شركت توزيع برق شهرستان اصفهان 
ساعات كار: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:15 لغايت 15:30 
كد پستي:  8134617131   
تلفنخانه: 2-32240680، 3-36613011 (031) 
نمابردبيرخانه: 32225832-031    
روابط عمومي:36623161-031  
نمابرروابط عمومي: 32240687-031     
شماره پيامك: 100000121
پست الكترونيك:  info@eepdc.ir
آمار بازدید
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به  شركت توزيع نيروي برق شهرستان اصفهان  ميباشد.

اندازه قلم

Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه